Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Strzelaniu z Wiatrówki

Drukuj
Utworzono: wtorek, 07, luty 2017

W niedzielne popołudnie 5 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Strzelaniu z Wiatrówki. Jak co roku współorganizatorem zawodów była Liga Obrony Kraju w Jaśle reprezentowana przez pana Krzysztofa Czajkę.

Do rywalizacji zapisało się 20 zawodników z Nowego Żmigrodu, Mytarki, Katów, Nienaszowa, Kopytowej, Mytarzy i Brzezowej. Zawodnicy w eliminacjach mieli do oddania trzy strzały próbne oraz pięć ważnych. Rywalizacja stała naprawdę na wysokim poziomie. Świadczyć o tym może fakt, iż do finału czteroosobowego zakwalifikowali się uczestnicy z minimalną różnicą punktów. Byli to: Krzysztof Baraś 39 punktów oraz Filip Krawczyk 36, Paweł Łukaszewski 37 oraz Patryk Władyka 38 punktów.

W finale walka była jeszcze bardziej zacięta. Trzech zawodników uzyskało po 38 punktów, a 32 punkty uzyskał Filip Krawczyk z Mytarki, który zajął czwarte miejsce. W dogrywce Paweł Łukaszewski z Nienaszowa broniący tytułu mistrza gminy uzyskał bardzo dobry rezultat. Strzelając w pięciu strzałach uzyskał 46 punktów, co dało mu obronę tytułu mistrza gminy. Rywalizacja trwała dalej ponieważ Krzysztof Baraś i Patryk Władyka wystrzelali po 40 punktów i musiała nastąpić dogrywka o drugie miejsce. Po trzech dodatkowych strzałach w dogrywce lepszym okazał się Krzysztof Baraś z Nowego Żmigrodu. Trzecie miejsce zajął Patryk Władyka z Brzezowej. Finalistom dyrektor GOK oraz pan Krzysztof Czajka z LOK wręczyli nagrody, puchary oraz dyplomy. Biuro zawodów obsługiwała Renata Ćwiek – instruktor GOK.

Sunday the 19th.